Kviečiame paaukoti iniciatyvai „Širdys su Ukraina“

Asociacija Lietuvos kredito unijos kviečia prisidėti kredito unijas ir unijų narius prie paramos akcijos „Hearts with Ukraine(liet. Širdys su Ukraina). Iniciatyva skirta pabėgėliams iš karo zonų Ukrainoje remti.

Daugelis Ukrainos kredito unijų darbuotojų ir narių buvo priversti palikti savo namus ir prisijungti prie pabėgėlių.

Kviečiame paremti pabėgėlių stovyklų paramos misiją Ukrainoje ir savo auką pervesti į specialią misijos sąskaitą.  ALKU atidarė sąskaitą, į kurią Jūs ir Jūsų nariai galite pervesti paramos lėšas. Sąskaitos numeris LT85 5010 0000 1400 0565 (Lietuvos centrinė kredito unija). Paskirtos lėšos bus pervestos iniciatyvai „Hearts with Ukraine“.

Šiuo metu Kijeve ir aplink jį įsikūrę per 10 stovyklų, kuriose gyvena apie 30 000 žmonių iš karo niokojamų miestų: Donecko, Donbaso, Ilovaisko, Sloviansko, Krematorsko ir kt. Šie žmonės dėl saugumo privalėjo palikti savo namus ir tiesiog išvykti. Jiems trūksta šiltų rūbų, maisto, higienos prekių, medikamentų ir kitų, įprastam gyvenimui būtinų dalykų.

Š.m. rugsėjį, spalį jau surengėme dvi pabėgėlių paramos misijas, kurių metu į psichologinę vaikų stovyklą „Lisavaja Zastava“, „Teteriv“ ir Berezanės pabėgėlių stovyklas buvo nuvežta visko, ko tuo metu trūko: vaistų nuo peršalimo, šiltų šalikų, kojinių, kepurių, pirštinių, šaldytos mėsos ir žuvies, greitai paruošiamų sriubų ir bulvių košės, kruopų, kiaušinių, miltų ir pan.

Vaikų stovykloje gyvena 40 žmonių, „Teteriv“ pabėgėlių stovykloje yra 450 žmonių, iš jų 180 vaikų, prie provoslavų cerkvės įkurtoje Berezanės stovykloje – 60 žmonių, iš jų 14 vaikų.

 Visos akcijos metu surinktos lėšos bus panaudotos misijos Ukrainoje metu nupirkti ir perduoti:

-būtinus medikamentus (nuo peršalimo, skrandžio, skausmo)
- higienos prekes (šampūnas, dušo želė, dantų pasta, šepetėliai, muilas, sauskelnės kūdikiams, įklotai moterims)

- Negendantys produktai: ryžių, grikių, perlinės, avižų kruopos, skaldyti žirniai, aliejus, miltai, druska, cukrus

- Konservai: mėsos, žuvies, pomidorai savo sultyse, žalieji žirneliai, kukurūzai

- Daržovės: bulvės, burokai, morkos, svogūnai, česnakai

- Kitos maisto prekės: šaldyta mėsa, žuvis, džiovinti vaisiai, prieskoniai: lauro lapai, malti pipirai, mielės, mišinys „Vegeta“.

- Šilti rūbai: kojinės, pirštinės, kepurės, šalikai, pėdkelnės vaikams

- Mokyklinės prekės vaikams: sąsiuviniai, popierius, rašikliai, pieštukai

Šis sąrašas parengtas jau organizuotų dviejų pabėgėlių stovyklų paramos misijų Kijeve pagrindu. Jis bus tikslinamas įgyvendinant misiją vietoje. Už misijos įgyvendinimą atsakingos Raminta Lilaitė ir Aura Copeland (Les Colleurs charity NYC), Agnė Zalanskaitė, Darius Udrys, Tomas Kazulėnas (Demokratinės politikos institutas).

Paramos misijos įgyvendinamos bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Ukrainoje.

Kviečiame peržiūrėti specialų dokumentinį filmą „Brolių kraujas“ su įspūdžiais iš šių stovyklų. http://www.tv3play.lt/programos/ivairus/457361?autostart=true

Daugiau apie situaciją:

Surengtos paramos misijos metu nupirktų vaistų pakaks mėnesiui, maisto – dešimčiai dienų. Todėl kryptinga pagalba pabėgėlių stovykloms pagal galimybes turi būti organizuojama nuolat.

 „Hearts with Ukraine“ akcijos rėmuose įvyks specialus paramos vakaras, organizuojamas su aktyviai Niujorke veikiančia labdaros organizacija „Les Colleurs“, nuolat rengiančia humanitarines misijas stichijos išniekintame Haityje. Š.m. lapkričio 5 dieną vyksiančiame paramos vakare jau sutiko dalyvauti žinomiausi šalies atlikėjai: Marijus Mikutavičius, Merūnas Vitulskis, Paulius Bagdanavičius, Edgaras Lubys, Markas Palubenka, Justė Arlauskaitė, Girmantė Vaitkutė ir kiti. Tikimasi, jog vakaro metu bus surinkta apie 10 000 Lt.

Akcijos metu bus surengti paramos misijų pristatymo renginiai Vilniuje, Rokiškyje, Zarasuose ir kituose Lietuvos miestuose. Tokio pobūdžio renginiai jau įvyko Kupiškyje ir Kaune.

2014 m. lapkritį bus organizuojamos dvi paramos misijos: I-oji – lapkričio 7-10, II-oji – lapkričio 19-23 dienomis.

I-osios misijos tikslas – paremti „Teteriv“ pabėgėlių stovyklą ir į vaikų psichologinę stovyklą „Lisavaja zastava“ nugabenti restoraninę kaitlentę virtuvei, kuri nupirkta už kauniečių ir kupiškėnų suaukotas lėšas. Maidano gynybos štabą aprūpinti būtinais medikamentais ir maisto produktais. Identifikuoti situaciją pabėgėlių stovykloje „Džerelo“ ir išsiaiškinti poreikius.

II-osios misijos tikslas – paremti Moterų namus, kur gyvena ką tik pagimdžiusios arba besilaukiančios moterys, išgyvenančios prieš ar pogimdymines depresijas. Esant poreikiui paremti pabėgėlių stovyklą „Džerelo“, aplankyti ir paremti dar dvi pabėgėlių stovyklas.

Būtina pabrėžti, kad pabėgėlių stovyklos įkurtos apleistuose pastatuose, ten gyvenantys žmonės bėgo iš karo zonos dažniausiai net nepasiimdami būtiniausių daiktų, o ką jau kalbėti apie šiltus rūbus. Pabėgėlių stovyklų jokiom formom neremia Ukrainos valdžia.