Lietuvos kredito unijų sektoriaus patirtimi domisi svečiai iš Kazachstano

Gegužės 9-12 dienomis Asociacijoje Lietuvos kredito unijos (ALKU) svečiuojasi delegacija iš Kazachstano. Svečius domina Lietuvoje veikiančių kredito unijų veikla, įgyta patirtis bei numatomos šio sektoriaus ateities perspektyvos.

Trečiadienį svečiai dalyvavo Lietuvos banko organizuotame seminare, kuriame savo patirtimi ir žiniomis apie kooperatinę bankininkystę dalijosi Prof. Dr. J. M.(Hans) Groeneveld. Kooperatinės bankininkystės srityje profesorius yra vienas iš vedančiųjų tyrėjų, taip pat Rabobank tarptautinių ryšių vadovas. Seminaro dalyviams buvo pristatyta, kaip kūrėsi kooperatinė bankininkystė Olandijoje, aptartas vystymasis, vaidmuo, iššūkiai ir perspektyvos šiuolaikiniame finansų sektoriuje.

Taip pat svečiai susitiko su Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktoriumi Gediminu Šimkumi, kuris papasakojo apie šalyje vykstančią kredito unijų reformą, priežiūros reikalavimus, taikomus kredito unijoms bei būsimus pokyčius nuo 2018 m. Svečiai lankėsi ir Lietuvos Respublikos Seime, kur įvyko susitikimas su Biudžeto ir finansų komiteto atstovais. 

Siekdamas glaudaus bendradarbiavimo su kitomis valstybėmis ir aktyvesnio kredito unijų sektoriaus reprezentavimo, ALKU valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus įsitikinęs, kad tokie susitikimai abipusiai naudingi. „Įgyvendindami tokius bendrus projektus su kitomis šalimis, visada turime ko pasimokyti bei įgyjame naujos patirties, pasidalijame savąja. Tikimės tolimesnio sėkmingo bendradarbiavimo įgyvendinant kitus  panašaus pobūdžio projektus“, - teigia R. Stonkus.  

Šiandien svečių delegacija lankosi Lietuvos centrinėje kredito unijoje. Taip pat svečiuosis Prienų ir Trakų kredito unijose, kur galės susipažinti su unijų veikla. Rytoj vyks susitikimai Žemės ūkio ministerijoje ir Vilniaus kredito unijoje.