Asociacijos atstovas dalyvavo Lietuvos darbdavių konfederacijos kongrese

Asociacijos Lietuvos kredito unijos (ALKU) valdybos narys Fortunatas Dirginčius dalyvavo Lietuvos darbdavių konfederacijos (LDK) organizuotame kongrese. Kongreso metu ketverių metų kadencijai išrinktas LDK prezidentas, kuriuo tapo profesorius Benediktas Juodka. Kongreso dalyviai patvirtino ir LDK viceprezidentus bei prezidiumo narius. 

„Galimybę vadovauti didžiausiai šalies smulkiojo ir vidutinio verslo įmones bei darbdavius vienijančiai organizacijai laikau tiek didele garbe, tiek ir nepaprastai įdomiu iššūkiu. Lietuvos visuomenė ir valstybė, akademinė bendruomenė ir verslas šiandien yra kaip niekada subrendę pokyčiams, tad privalome visapusiškai išnaudoti atsiveriančias galimybes, kad įgyvendintume ilgalaikei šalies sėkmei užtikrinti būtinas permainas. Sieksiu, kad Lietuvos darbdavių konfederacija taptų racionaliu balsu ir profesionaliu partneriu kuriant pažangią, darbo rinkos poreikius atitinkančią švietimo sistemą ir tarptautinį konkurencingumą užtikrinančią šalies verslo aplinką“, − sakė LDK prezidentas B. Juodka.

Benediktas Juodka tapo pirmuoju konfederacijos istorijoje prezidentu, atėjusiu ne iš verslo, o iš akademinės aplinkos. Ši kandidatūra kongresui buvo pasiūlyta atlikus LDK narių apklausą ir įvertinus jų lūkesčius naujajam vadovui. Dauguma apklaustųjų išreiškė pageidavimą, kad kandidatas į prezidentus būtų ne tik patyręs lyderis ir visuomenės autoritetas, bet ir su verslu bei įmonėmis tiesiogiai nesusijęs asmuo.

„Esame tikri, kad prezidentui tai padės objektyviai ir įvairiapusiškai atsižvelgti į visų LDK narių interesus ir jiems atstovauti. Džiaugiamės, kad LDK prezidentu tapo didelę patirtį turinti ir visuomenėje gerbiama asmenybė. Neabejojame, kad šis pokytis konfederacijai bus svariu impulsu ir atvers dar daugiau galimybių gerinti verslo sąlygas Lietuvoje“, − teigė LDK generalinis direktorius Danas Arlauskas.

Nuo 2013 Asociacija Lietuvos kredito unijos yra LDK narė.  LDK yra nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija, vienijanti daugiau nei 1800 įmonių. Tai didžiausia smulkiam ir vidutiniam verslui atstovaujanti organizacija Lietuvoje.