Tadžikijos Centrinio banko ir Parlamento atstovai atvyko į LCKU ir ALKU semtis žinių apie kredito unijų vystymą

Tadžikijos Centrinio banko ir Parlamento atstovai drauge su Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) ir Asociacijos Lietuvos kredito unijos (ALKU) vadovais nagrinėja unijų veiklos modelius ir geriausius sprendimus šioms kredito įstaigoms.

„Tadžikijoje be galo gerai išvystyta ekonomika – valstybėje veikia per 26 komerciniai bankai ir dar daugiau mikrofinansų įstaigų, tarp jų – dalis nevyriausybinių organizacijų, dalis – kreditavimo ir dalis – kreditavimo ir indėlių paslaugų teikiančių. Norint dar labiau išvystyti finansų paslaugas ir užtikrinti jų tiekimą nutolusiuose Tadžikijos regionuose, valstybė ėmėsi plėtoti kredito unijų sektorių“,  – pasakoja buvęs LCKU vadovas ir tarptautinės konsultavimo bendrovės „AFC Consulting group“ projektų vadovas Sigitas Bubnys.

Pasak S. Bubnio, Tadžikijoje tik 2013 metais priimtas Kredito unijų įstatymas, o šiuo metu jau kuriasi pirmosios kredito unijos. „Suprasdami, kad būtina tobulinti įstatyminę bazę, tiek šios šalies rinkos reguliatorius, tiek parlamento atstovai ir naujų kredito unijų įkūrėjai nusprendė semtis žinių iš užsienio valstybių kredito unijų sistemų ir nagrinėti taikomus reikalavimus, veiklos vystymo etapus ir unijų teikiamų finansinių paslaugų spektrą.“, – teigia pašnekovas.

Tadžikijos delegacija lankosi ne tik Asociacijos Lietuvos kredito unijos kredito unijose ir Lietuvos centrinėje kredito unijoje, bet ir Lietuvos banke, valstybės įmonėje „Investicijų ir verslo garantijos“, Indelių ir investicijų draudimo bendrovėje.

Tadžikijos delegaciją sudaro Centrinio banko priežiūros departamento vadovas Nasimov Azamat, Parlamento ekonomikos ir biudžeto narys Ismoil Talbakov, Tadžikijos universiteto prof. Odinaev Hayet ir konsultavimo įmonės „AFC Consultant INt” atstovai.