ALKU vadovai nagrinėjo kooperatines mikrofinansų kredito įstaigas Vokietijoje

Asociacijos Lietuvos kredito unijos (ALKU) valdybos nariai aktyviai nagrinėjo Vokietijos mikrofinansų sistemos „Raiffaisen“ sėkmingai išmoktas rinkos pamokas. Semtis patirties taip pat vyko atstovai iš Uždarosios akcinės bendrovės „LKU Turto valdymas“ ir Lietuvos centrinės kredito unijos.

„Raiffaisen“ kooperatinių bankų sistema (BVR) vienija net 1078 kooperatinius bankus su 13 tūkst. klientų aptarnavimo vietų. Ši sistema aptarnauja per 17,7 mln. narių ir 31 mln. klientų. Tai rodo, kad kooperatinė bankininkystės Vokietijoje yra viena populiariausių – net per 40 proc. Vokietijos gyventojų (Vokietijoje – 81 mln. gyventojų) naudojasi kooperatinių kredito įstaigų paslaugomis“, - pasakoja ALKU valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus.

Nemažiau asociacijos vadovai domėjosi ir apie šios sistemos stabilumą, o ją geriausiai užtikrina garantinis fondas. Jis susideda iš Garantinio fondo ir Garantijų instituto. Fondas užtikrina mokumo ir likvidumo pagalbą grynaisiais pinigais, (apie 30 proc. visos pagalbos), o institutas suteikia reikiamas garantijas (apie 70 proc visos pagalbos).

Vizito dalyviai taip pat nagrinėjo mikrofinansų darbuotojų mokymo centro veiklos pobūdį, įvairių kreditų administravimo pobūdį.

Daugiau apie vizitą bus pateikta specialiu interviu kredito unijų žurnale „Kredo“.