„Sūduvos parama“ prisideda prie regiono plėtros

Agne ČIŽINAUSKAITĖ. Savame krašte pranašu nebūsi, jeigu... jo gerai nepažįsti. Taip papildyta žinoma patarlė puikiai tinka apibūdinti vieną pirmųjų Lietuvos kredito unijų „Sūduvos parama“. Dvidešimt šeštus metus veikiančios finansų įstaigos kolektyvas žino, kuo kvėpuoja Marijampolės verslas, o tai mažina riziką skolinant pinigus.
Nors pagrindiniai „Sūduvos paramos“ klientai yra ūkininkai, dėl kreditų vis dažniau kreipiasi pradedantieji verslininkai. „Mes savo unijos narius nemokamai konsultuojame, pavyzdžiui, patariame, kokiomis Europos Sąjungos ir kitų institucijų finansuojamomis programomis galima pasinaudoti, kas gali parengti verslo projektus – į juos atsižvelgiame skirdami kreditus, kur kreiptis dėl palūkanų kompensavimo, kitų lengvatų“, - kalba „Sūduvos paramos“ administracijos vadovė ir valdybos pirmininkė Reda Damanskienė.
Būti „pranašu“ reiškia įžvelgti vieno ar kito verslo perspektyvą net ten, kur kitiems ji atrodo miglota. Antai antro vaiko neseniai sulaukusiai marijampolietei suteikta paskola steigti nedidelį šakočių kepimo cechą. Unija atsižvelgė į tai, kad verslą kuriančios moters krikšto mama ir močiutė yra sukaupusios nemažą tokios veiklos patirtį. „Už mūsų paskolintas lėšas įrengtame ceche dirba tik šeimos nariai, o jų gaminami šakočiai turi paklausą, nes tiesiog tirpsta burnoje – pati ragavau“, - šypsosi kredito įstaigos vadovė.
Ji didžiuojasi, kad unija prisideda prie Marijampolės regiono plėtros. Paskolos ne tik padeda kurtis naujiems verslams, bet ir skatina grįžti į užsienį išvykusius žmones – jie gali gauti paskolas būstui įsigyti ar statyti. Taip pat teikiami vartojimo bei kiti kreditai. „Kai kam gali pasirodyti, kad mūsų imamos 6-7 procentų palūkanos yra didelės lyginant su 3 procentais, kurie siūlomi per TV „bėgančioje“ reklamos eilutėje, tačiau greitai rodomoje reklamoje ne kiekvienas spėja perskaityti užrašus mažomis raidėmis, kad 3 procentai yra mėnesio palūkanos,
o mes 6-7 procentus imame už metus“, - pastebi R. Damanskienė.
Ji aiškina, kad paskolos skiriamos tik unijos pajininkams. Stojimo mokestis yra tik 10 eurų, pajus kainuoja 30 eurų ir yra grąžinamas, jei žmogus išstoja iš unijos, kurioje netaikomi bankams įprasti sąskaitų administravimo mokesčiai, o kreditai suteikiami be kitur įprasto biurokratinio vilkinimo. Sveikindama „Sūduvos paramos“ pajininkus su Tarptautine kredito unijų diena – ji tradiciškai minima spalio trečiąjį ketvirtadienį, „Sūduvos paramos“ vadovė linki kantrybės ir vienybės, visame kame palaikyti savo kraštą ir informuoja, kad spalio mėnesį iš nusprendusių tapti kredito unijos nariais neimamas stojimo mokestis.
Kredito unija „Sūduvos parama“ įsikūrusi Vytauto g. 19, darbo laikas I-IV nuo 8 val. iki 17 val., V nuo 8 val. iki 16.45 val. (be pietų pertraukos). Tel. pasiteirauti 8-343 56496.

Šaltinis: http://www.miesto.lt/.