Lietuvos kredito unijų sektorių latviai laiko pavyzdžiu

Asociacija Lietuvos kredito unijos (ALKU) ir jos nariai   svečiavosi Latvijoje. Nors kaimynų kredito kooperatyvų sektorius gerokai mažesnis nei mūsų, turime ir nemažai bendro, o pasimokyti gali ne tik jie, bet ir mes. 

ALKU delegacija, sudaryta iš 35 darbuotojų, atstovaujančių 11 Lietuvos kredito unijų, lankėsi vienoje didžiausių  Latvijoje, Geležinkeliečių kredito unijoje 

Šiuo metu Latvijoje veikia 34 kredito kooperatyvai, kurie vienija 26 000 narių, bendri aktyvai siekia 14 mln. latų (apie 68,9 mln. litų) 

Geležinkeliečių kredito unija, kurioje lankėsi ALKU nariai, vienija 12 600 narių, jos aktyvai - 5,1mln latų (apie 25 mln. litų). Nedidelis kooperatinis judėjimas, tačiau pasimokyti iš kaimynų galima. Visų pirma - paskolų rizikos valdymo, atsakingo skolinimo taisyklių taikymo.

Turime ir nemažai bendro. Latviai šiuo metu irgi derasi su įstatymų leidėjais geresnių veiklos sąlygų: narystės išplėtimo ir juridinių asmenų kreditavimo.  

Kaimynai stebi ir įvykius Lietuvoje, nes mes visada jiems buvome pavyzdys, kaip reikia vystyti šį finansų sektorių. Tikėkimės, kad Lietuvos kredito unijų judėjimas ir ateityje išliks gerosios praktikos skleidėjas tiek namuose, tiek ir kaimyninėse šalyse.