Žemdirbiams – palankesnės sąlygos skolintis iš kredito unijų

Kredito unijų nariai, kurie skolinsis ilgesniam nei penkerių metų laikotarpiui, kaip paskolos garantą unijai galės įkeisti už pasiskolintas lėšas įsigytus kilnojamuosius daiktus. Tai aktualu žemdirbiams, norintiems iš kredito unijos pasiskolinti lėšų žemės ūkio technikai įsigyti.

Seimas gegužės 28 d. priėmė tai numatančias Kredito unijų įstatymo pataisas. Kilnojamais daiktais bus galima garantuoti ne daugiau kaip 30% pasiskolintos sumos ir ne ilgesniam kaip 7 metų laikotarpiui.

„Tarp kredito unijų klientų nemažai yra ūkininkų, tai tos sąlygos reikia, kad būtų kuo paprasčiau imant kreditus ir teikiant užstatus, kad būtų galima užstatyti tą turtą, kurį ūkininkas turi, pavyzdžiui, žemės ūkio techniką“, – BNS sakė „valstietis“ Andriejus Stančikas, parlamentinio Kaimo reikalų komiteto pirmininkas.

Dabar iš kredito unijų skolinantis ilgesniam nei 5 metų laikotarpiui reikia bent vienos iš keturių paskolos grąžinimo garantuojančių priemonių: hipotekos, vertybinių popierių arba indėlio, esančio toje kredito unijoje, įkeitimo, valstybės įgaliotos institucijos garantijos.

 

Šaltinis: https://www.vz.lt/pramone/agroverslas/2019/05/28/zemdirbiams--palankesnes-salygos-skolintis-is-kredito-uniju#.XO7m_SQ9gTw.facebook