Gera žinia ūkininkams – sudarytos palankesnės sąlygos skolintis iš kredito unijų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ir Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (NMA), bendradarbiaudamos su Asociacija Lietuvos kredito unijos, priėmė palankų ūkininkams sprendimą. Pritrūkę apyvartinių lėšų, ūkininkai pasinaudoti kredito unijų paslaugomis galės palengvintomis sąlygomis.

Šiais metais įvykus ne vienam ŽŪM, NMA ir Asociacijos Lietuvos kredito unijos susitikimui, buvo priimtas sprendimas, kuriuo gali pasidžiaugti apyvartinių lėšų stokojantys ūkininkai, deklaruojantys žemės ūkio naudmenas ir gaunantys tiesiogines išmokas.

Kredito unijos, suteikdamos kreditus ūkininkams, teikdavo NMA su ūkininkais pasirašytus susitarimus, pagal kuriuos NMA pervesdavo tiesiogines išmokas į susitarime nurodytą ūkininko sąskaitą. Tačiau kredito unijos galėjo teikti šiuos susitarimus tik tuo atveju, jei minimali kredito unijos paskolinta ūkininkui suma siekė 30 tūkst. Eur. Dabar ši minimali suma sumažinta 6 kartus – iki 5 tūkst. Eur. Taigi valstybinės įstaigos bendradarbiaudamos su Asociacija Lietuvos kredito unijos, priėmė sprendimą, kuris palengvins ūkininkams skolinimosi iš kredito unijų sąlygas. Dėl naujai priimto sprendimo, atnaujinamos sutartys bus siunčiamos pasirašyti kredito unijoms.

Kredito unijų nariai norintys pasinaudoti šia lengvata, turi kreiptis į savo kredito uniją.